Jant Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ece Lastik ecelastik 18/08/2020 0 Yorumlar
Herkes otomobilinde kaliteli ve ışıl ışıl parlayan bir jant görmek ister. Peki aracımızın kimliğini ortaya koyan jantları alırken nelere dikkat etmeliyiz?
Otomobil piyasasında herkesin bütçesine uygun bir jant muhakkak bulunmaktadır. Peki kendi otomobilimizin jantını seçerken dikkat etmemiz gereken hususlar neler?
 
1. Kullanılan Malzeme
Jant lastik ile aracın bütünlüğünü sağlayan kritik bir parçadır. Jant alırken jantın üretiminde kullanılan malzeme ve dayanıklılığı jantınızın sizinle geçireceği süreyi en belirgin şekilde ortay koyar. 
Uygun fiyata satılan jantların kalitesiz olduğunu genel bir tabir ile söylemek yanlış olur. Ancak ucuza alınan jantların kaliteli olmadığı algısı ülkemizde oldukça yaygın. Ülkemizde olduğu gibi birçok ülkede de popüler olan jant markalarını hepimiz biliyoruz. Bazı markaların sadece isim hakkı yüzünden pahalı olduğu düşünesini de göz önünde bulundurduğumuzda bu yanılgının yanlış olduğunu bilmek gerekmektedir. 
 
2. Fiyat Kriteri 
 Ucuz jantlar ile benzeri pahalı satılan jantlar arasında kullanılan malzeme, janttın üretim tekniği gibi kriterleri de göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. İnternet üzerinde de yayınlanan birçok fotoğraflarda araçların giderken jantlarında kırılma, bükülme gibi durumların olduğunu görmekteyiz. Bu sebeple aslında jant alırken en kaliteli ve en iyi malzemeden üretilen jantlara yatırım yapmak hem bizim güvenliğimiz hem de bir daha onlarca para harcamamamız için gereken önemli bir husustur.
 
3. Doğru Boyutlar
Bunun dışında doğru boyutlarda jant almak aracın yol tutuşunu ve yakıt tüketimini de etkileyen en önemli kriterlerden biridir. Aracınızı güvenle sürmek ve yakıt tüketimini arttırmamak için aracınızın fabrika çıkışı esnasında önerilen jant boyutunu kullanmanızı öneririz.
Ece Lastik olarak Bornova ve Buca şubelerimizde aracınıza en uygun jantı size sunuyoruz. Doğru boyutlarda doğru fiyat garantisi ile sizlere hizmet etmek için tüm otomobil severleri şubelerimize bekliyoruz. İyi sürüşler.

Bu Yazı Hakkında Görüşleriniz Bizim İçin Çok Değerli. Yorumunuzu Gönderin Lütfen...