Kış Lastiklerine Dikkat!

Ece Lastik ecelastik 16/05/2020 0 Yorumlar

Ticari araçlarda kullanılması zorunlu olan kış lastiği uygulaması 1 Nisan’da sona erdi. Fakat, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiyle henüz lastiklerin çoğu değiştirilemedi. Peki kış lastiklerinin sıcak iklim koşullarında bize sağladığı olumsuz durumlar neledir. 
 Kış lastikleri yol tutuşu açısından daha yumuşak bir yapıya sahiptir. Sıcak asfalt ile temas eden lastik yapısal olarak daha da yumuşayacağı için aracınızla giderken frenleme mesefesinde yüzde 20 durma kaybı yaşatabilir. 
 Bunun dışında kış lastikleri havaların ısınması ile birlikte sürüş esnasında uğultu, erken aşınma ve yakıt tüketiminde artışlara da sebep olmaktadır. 
 Kış lastiklerinizi henüz değiştirmediyseniz, lastiklerinizi değiştirene kadar fren mesafesinde yaşanacak olan kaybın önüne geçmek için sürüş hızımızı düşürmeliyiz.
 Bunun dışında kış lastiklerinin zamanında değişmemesi lastiklerinizi ömrünü kısaltacağı için önümüzde sezon sizi daha fazla aşınmış bir kış lastiği bekliyor olacak.
 Ayrıca kış lastikleri yumuşak dokulu lastikler olduğu için yakıt tüketimini arttıracağından bu süreçte hem lastiklerinizin ömrünü kısaltmış olup hem de yakıt tüketiminizi arttırarak maddi anlamda zarara da uğrayabilirsiniz. 
 Sizde hala kış lastiklerinizi değiştirmediyseniz İzmir’de lastik denilince akla ilk gelen firmamıza gelip lastiklerinizi değiştirebilirsiniz. 
 Good Year, Bridgestone, Pirelli, Michelin ve çok daha fazla ürün çeşidi en uygun fiyat garantisi ile Ece Lastik’te.

 

 

Bu Yazı Hakkında Görüşleriniz Bizim İçin Çok Değerli. Yorumunuzu Gönderin Lütfen...

Bu Yazı Hakkında Görüşleriniz Bizim İçin Çok Değerli. Yorumunuzu Gönderin Lütfen...